Stowarzyszenie - O nas

Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo zostało zarejestrowane w dniu 27 marca 2008 r. W Ewidencji Klubów Sportowych prowadzonej przez Prezydenta Wrocławia znajduje się pod pozycją nr 69 jako klub sportowy działający na prawach stowarzyszenia. Liczy 17 członków. Jesteśmy pierwszą formalnie zarejestrowaną organizacją kyudo w Polsce.

STATUT:

Cele statutowe:

  • rozwijanie i propagowanie inicjatyw związanych z kyudo,
  • popularyzacja łucznictwa japońskiego - kyudo w Polsce,
  • popularyzacja kultury zdrowotnej i fizycznej,
  • podnoszenie umiejętności strzeleckich członków Stowarzyszenia,
  • prowadzenie działalności integrującej członków Stowarzyszenia.

Nasz statut mozna pobrać w pliku PDF -

POCZĄTEK - TOMEK CZUJOWSKI

Założycielem, duszą i pierwszym Prezesem Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo był Tomasz Czujowski (1966 - 2009).

Niezwykły człowiek, wspaniały kolega, doskonały organizator...

LOGO:

Logo Stowarzyszenia nawiązuje do japońskich znaków rodowych kamon oraz symboliki kyudo: tarczy mato i strzał ya. Znak w wariantach kolorystycznych:

DOJO I TRENINGI:

Treningi odbywają się w trzech miejscach: w sali Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu przy ul. Zachodniej 2 (sala mała), w sali sportowej gimnazjum w Obornikach Śląskich przy ul. Kownackiego 4 i w sali sportowej gimnazjum w Sobótce przy ul. Świdnickiej 20A (sale pełnowymiarowe).

Szczegóły znajdują się w zakładce Treningi i Kontakt

SZKOŁA, STYLE, MISTRZOWIE...

Podstawowym stylem uprawianym we Wrocławiu jest kyudo wg reguł określonych przez Zen Nihon Kyudo Renmei, a skodyfikowanych w Kyudo Manual, vol. 1, Principles of Shooting w odmianie bushakei i reishakei (shomen-no-kamae). Drugim, mniej licznym stylem, jest styl Heki.

Organizacją patronującą nam od lat jest Österreichiescher Kyudo Verband z Wiednia. Bezpośrednio wspierają nas swą wiedzą: Diethard Leopold (5 dan) i Christian Ofenbauer (5 dan) z Wiener Kyudo-Verein Sei-shin. Gościmy także mistrzów z Niemiec, Wielkiej Brytanii.

Naszym stałym gościem-senseiem jest Janusz Surma z Piotrkowa Trybunalskiego (4 dan)- bodaj najbardziej mobilny, medialny i wszechstronny polski kyudoka. Odwiedza nas regularnie w Obornikach Śląskich wspomagając swoją ogromną wiedzą i entuzjazmem.

Spotykamy się wszyscy regularnie podczas seminariów Polskiego Stowarzyszenia Kyudo, bądź przy okazji imprez organizowanych przez poszczególne ośrodki. Odwiedzamy się także wzajemnie z czeskimi kyudokami z Pragi.

Istotnym wydarzeniem było ukonstytuowanie się w roku 2013 Polskiego Stowarzyszenia Kyudo. W efekcie zyskaliśmy ważny i oczekiwany element integrujący środowisko zarówno w kręgu krajowym, jak i na polu międzynarodowym. Dzięki tej reprezentacji staliśmy się jako państwo członkiem stowarzyszonym EKF - European Kyudo Federation i coraz częściej gościmy senseiów z europejskiej i światowej czołówki.


Treningi, warsztaty...

Ćwiczymy kyudo zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Spotykamy się regularnie w dwóch miejscach...

Seminaria...

Co najmniej raz w roku odbywają się międzynarodowe seminaria kyudo z udziałem zagranicznych senseiów...

Pokazy...

Organizujemy komercyjne i niekomercyjne pokazy i warsztaty tradycyjnego łucznictwa japońskiego...