Pokazy, szkolenia, prezentacje...

Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo oferuje organizację i prowadzenie komercyjnych i niekomercyjnych pokazów, prezentacji i szkoleń z zakresu tradycyjnego łucznictwa japońskiego.

Kyudo to ekskluzywna, a zarazem niezwykle efektowna dyscyplina, którą w Polsce uprawia wąska grupa osób. W zależności od potrzeb i oczekiwań, oprócz egzotyki i wyjątkowości, niesie ona ze sobą ogromne możliwości poznawcze, daje szanse na rozpoczęcie niezwykłej przygody duchowej, relaks, rozrywkę i poznanie oryginalnej, japońskiej kultury.

Nasza oferta stwarza rzadką w Polsce okazję do poznania tej unikalnej sztuki i czynnego w niej uczestnictwa. Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu podobnych imprez m.in. we współpracy z firmą Arvato Bertelsman, PEKAO SA, Centrum kultury Zamek we Wrocławiu.

Nasza propozycja skierowana jest do agencji reklamowych i eventowych, instytucji kultury, jak i bezpośrednio do firm chcących wzbogacić swoją ofertę dla klientów lub pracowników. Stowarzyszenie zapewnia zgodne ze sztuką, a zarazem elastyczne i adekwatne do Państwa oczekiwań, przygotowanie programu. Gwarantujemy:

 • własny, oryginalny i kompletny sprzęt: stroje, łuki, strzały, rękawice, tarcze, siatki zabezpieczające wraz z całym niezbędnym oprzyrządowaniem;
 • przygotowanie i zabezpieczenie sali przed i po zajęciach;
 • profesjonalne i merytoryczne przygotowanie do prowadzenia zajęć teoretycznych oraz praktycznych przez doświadczonych kyudoków;
 • udział takiej ilości kyudoków, która zapewni sprawne i efektywne przeprowadzenie zajęć;
 • możliwość korzystania ze sprzętu Stowarzyszenia przez uczestników zajęć (łuki, strzały, rękawice, tarcze, elementy stroju);
 • dyspozycyjność co do terminów i miejsca prezentacji / szkoleń,
 • wyjątkowość doznań i niezapomniane wrażenia z kontaktu z rzadką i piękną sztuką walki.

Elementami takich wydarzeń są zwykle:

 • prezentacja idei, zasad i podstaw kyudo,
 • prelekcja o historii łuku i kyudo w Japonii,
 • pokaz sprzętu, elementów uzbrojenia i stroju,
 • pokaz faz hassetsu - podstawowego układu strzeleckiego,
 • pokazy taihai - techniki poruszania się i strzelania grupowego z udziałem 3-5 strzelców,
 • pokazy strzelania ceremonialnego z udziałem trzech strzelców - Hitotsu-Mato Za-Sharei,
 • indywidualne i grupowe szkolenia i warsztaty treningowe z uczestnikami.
Sprzęt przez nas używany jest pełnosprawną bronią.

Pokazy strzeleckie mogą odbywać się jedynie pod warunkiem spełnienia wymogów bezpieczeństwa. Organizatorzy powinni zagwarantować odpowiednią przestrzeń oraz bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez uczestników / widzów.

Prezentacje są możliwe zarówno w terenie otwartym, jak i pomieszczeniach zamkniętych. W terenie warunkiem jest pogoda - brak deszczu i silnych wiatrów, odpowiednia temperatura oraz stosowne do miejsca zabezpieczenia.

W przypadku obiektów krytych głównym ograniczeniem jest ich wysokość. Ze względu na specyficzną technikę strzału oraz wymiary łuków odległość podłoga-sufit musi wynosić co najmniej 4 m.

Optymalne warunki do przeprowadzenia pokazów kyudo odpowiadają wymiarom oryginalnego dojo czyli co najmniej 34 m długości x 10 m szerokości. W przypadku mniejszych obiektów będziemy każdorazowo dostosowywać program do konkretnych okoliczności i miejsca.Treningi, warsztaty...

Ćwiczymy kyudo zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Spotykamy się regularnie w dwóch miejscach...

Seminaria...

Co najmniej raz w roku odbywają się międzynarodowe seminaria kyudo z udziałem zagranicznych senseiów...

Pokazy...

Organizujemy komercyjne i niekomercyjne pokazy i warsztaty tradycyjnego łucznictwa japońskiego...